Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma ogromną przyjemność zaprosić wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie zatytułowane „Gawęda o Słowianach”. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w czwartek, 7 marca o godzinie 11:00 w bibliotece głównej przy ulicy Piłsudskiego 15, będziemy mieli przyjemność gościć Pana Igora Górewicza – odtwórcę historycznego, konsultanta filmowego, reżysera walk, inicjatora i dyrektora artystycznego festiwali historycznych, a także autora książek. Pan Igor Górewicz, znany jest także jako założyciel i wojewoda szczecińskiej Drużyny Grodu Trzygłowa. Jego pasja historyczna, ogromna wiedza z zakresu słowiańszczyzny oraz bogate doświadczenie odtwórcy historycznego gwarantują, że spotkanie z nim będzie niezapomnianą i fascynującą podróżą w świat historii i kultury Słowian. Zapraszamy, wstęp wolny! Spotkanie jest dedykowane dzieciom z klas 4-8 szkoły podstawowej. Prosimy o wcześniejszą rezerwację dla grup zorganizowanych tel. 91 321 25 92 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 


W imieniu Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. W. S. Laskowskiego w Grójcu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Laur Jabłoni", którego celem jest inspirowanie do aktywności twórczej i zachęcenie do wypowiadania się przez poezję.

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie na stronie organizatora TUTAJ


Zapraszamy do obejrzenia kolekcji wizytówek świnoujskich firm, które pochodzą z zasobów Pana Waldemara Więcława. Wystawę obejrzeć można w Wypożyczalni dla Dorosłych na I piętrze w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego 15.


 


Uwaga!

od dnia 5 lutego Filia nr 6 biblioteki  przy ul. Konstytucji 3 Maja, będzie czynna w poniedziałki, czwartki i piątki!

 

od dnia 12 lutego Filia nr 4 biblioteki przy ul. Grunwaldzkiej (budynek Logosu) będzie czynna we wtorki, środy i piątki!