Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić we wtorek, 22 listopada o godz.17.00, na spotkanie autorskie z Panem Bartoszem Niegrebeckim, autorem książek „Pełnia zapomnienia” oraz „Droga między falami”. Spotkanie poprowadzi redaktor Telewizji Słowianin Pan Michał Biegun. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

NiegrebeckiInformujemy, że w dniach 17 i 18 listopada, czyli w czwartek i piątek w godzinach 17.00-19.00 oraz sobotę 19 listopada w godz. 10.00-13.00 – w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15,  odbędzie się rejestracja wolontariuszy WOŚP.  Wszyscy chętni muszą posiadać przy sobie dowód osobisty, a niepełnoletni powinni przyjść z rodzicem lub opiekunem. ZAPRASZAMY!

serce wośp


 


Zapraszamy dzieci w poniedziałek 7 listopada, na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Pleciuga ze Szczecina.

teatr


 

 


Od dnia 2 listopada zapraszamy do odwiedzania wystawy rysunku autorstwa 13. letniej Iryny Yermak. Wystawę można oglądać w sali konferencyjnej MBP od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00, w sobotę 9.00-14.00 - do dnia 30.11.2022r. Zapraszamy!

Miejska Biblioteka Publiczna im.Stefana flukowskiego w Świnoujściu zaprasza


 


W roku 2022, dzięki dofinansowaniu z Fundacji LOTTO, biblioteka mogła zrealizować zadanie pn.: "Książki dla seniora". W ramach tego projektu zakupiono 100 audioboków, 100 książek z dużymi literami oraz dwa czytniki ebooków. Zrealizowano także spektakl Teatru przy Stoliku. Wszystkie zakupione materiały biblioteczne są dostępne do wypożyczenia, oczywiście bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z nowości w naszej bibliotece!

Ksiązki dla seniora


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 25 października (wtorek) o  godz. 17:00 na spotkanie z autorką książki: ”Ambasador u trzech papieży” -  Panią prof. Hanną Suchocką. Spotkanie poprowadzi  Ojciec Dominikanin: Tomasz Dostatni. Serdecznie zapraszamy.  Wstęp wolny!

OTWARTA SPOŁECZNOŚĆ Hanna Suchocka zaproszenie email


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15)  na wieczór z „Teatrem przy Stoliku”. Dwie znakomite aktorki szczecińskiego Teatru Współczesnego:  Ewa Sobiech oraz Magdalena Wrani-Stachowska czytać będą sztukę „PO CO SĄ MATKI” Hindi Brooks. Pogodna sztuka traktuje o relacjach matki i córki. Serdecznie zapraszamy, a wszystkich zainteresowanych oczekujemy w najbliższy poniedziałek, 24 października o godz. 18:00. Wstęp wolny!

PAŹ.1


 


Informujemy, iż Filia Nr 1 biblioteki w Przytorze, będzie nieczynna do piątku 21 października.


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

spotkanie


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15)  na spektakl edukacyjny dla dzieci szkolnych pt.: „Edukacja teatralna”, przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Wszystkich zainteresowanych oczekujemy w najbliższy poniedziałek, 10 października o godz. 11:00.  Wstęp wolny!

edukacja tearalna


 


Informujemy, iż Filia Nr 6 biblioteki przy ulicy Konstytucji 3 Maja 47, w dniach 30.09.2022 do 07.10.2022r będzie nieczynna. Czytelników zapraszamy do biblioteki głównej.


 


Od dnia 29 września zapraszamy do odwiedzania wystawy fotografii autorstwa Pani Niny Abraimovej: „JESTEM UKRAINĄ. NIEZNISZCZALNĄ” . Najlepsze miejsca na Ukrainie, które trzeba zobaczyć. Ból i gniew Ukrainy. Co przyniósł „rosyjski świat”? Rodzinne miasta Ukraińców mieszkających w Świnoujściu. Wystawę można oglądać w sali konferencyjnej MBP do dnia 28.10.2022r. w godzinach 9.00 - 17.00. Wstęp wolny!

308439880 619337449599811 8038750455782684978 n


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa pt: „KONTRASTY”, przygotowanej przez pracownię plastyczną działającą przy MDK Warszów. Wernisaż odbędzie się w dniu 30 września 2022 roku (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

Kontrasty


 


Informujemy, iż spotkanie z Panem Bartoszem Niegrebeckim, zaplanowane na poniedziałek 26 września zostało odwołane!


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić  we wtorek 27 września o godz.17.00, na spotkanie z realizatorami wyprawy „BookBike w trasie Bornholm- Świnoujście -  Szczecin”. „BookBike” to projekt łączący jazdę na rowerze i literaturę. Gościem specjalnym spotkania będzie Pani Bogusława Sochańska, dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce, nagrodzona tłumaczka i ekspert duńskiej literatury w Polsce.
Spotkanie poprowadzi redaktor Telewizji Słowianin Pan Michał Biegun. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

 

Prezentacja2


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 22 września (czwartek) o  godz. 17:00 na  spotkanie z parą podróżników: Panią Sandrą Śnieżek i Panem Mariuszem Matakiem. Podczas spotkania nasi Goście zaprezentują Państwu relację ze  swojej dwuletniej podróży po Europie, którą odbyli samochodem terenowym przerobionym na kamper. We wrześniu tego roku powrócili do Polski, a podczas tych 730 dni urlopu odwiedzili m.in.: Turcję, Gruzję, Armenię oraz Iran. Serdecznie zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny!

plakat


 


Spektakl edukacyjny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) na spektakl edukacyjny dla dzieci pt.: „Bezpieczne miasto”, przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Wszystkich zainteresowanych oczekujemy w najbliższy poniedziałek, 19 września o godz. 11:00. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy umawiać wczesniej tel. 91 321 25 92.

 


Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim, którego Organizatorem jest pani Monika Kamińska, autorka książek dla dzieci. Szczegóły oraz regulamin konkursu są dostępne tutaj.

Młodociani pisarze plakat

Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 9-12 lat (rocznikowo). Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania o objętości 1-5 stron formatu A4 na temat związany z książką “Wspomnienia z planety Ziemia”. Temat tegorocznego opowiadania to: Tajemnice tuneli. 

Prace proszę przesyłać na adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2022 r.

Nagroda

Spośród nadesłanych prac zostanie wybrany jeden zwycięzca, który otrzyma nagrodę w postaci karty podarunkowej Empiku o wartości 400 zł. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy do druku, możliwe są wyróżnienia, które będą nagradzane nagrodą książkową.


 


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 8 września (czwartek) o  godz. 17:00 na  spotkanie z Panem Lechem Fabiańczykiem . Pan Lech Fabiańczyk to znany koszaliński badacz historyczny, dziennikarz i publicysta oraz scenarzysta, reżyser i twórca ponad 100 filmów paradokumentalnych. Podczas spotkania nasz Gość zaprezentuje Państwu fragment swojej twórczości filmowej z serii  o Gryfitach.

Serdecznie zapraszamy.  Wstęp wolny!


 


Miejska Biblioteka Publiczna w Swinoujściu
 
 
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić wszystkie osoby zainteresowane do udziału w dniu 3 września (sobota) w kolejnej edycji „Narodowego Czytania”. W bieżącym roku, w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego, Prezydent RP zaprasza do czytania „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i Romanse” – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce erę Romantyzmu. Nasza Biblioteka zaprasza Państwa do uczczenia tego wydarzenia. Zapraszamy od godz.13:00 do głównego budynku MBP (ul. Piłsudskiego 15). W programie: od 13-tej do 14-tej czytać będą zaproszeni aktorzy: Agnieszka Sitek oraz Tomasz Mędrzak, którzy przedstawią własną interpretację  tego klasycznego zbioru utworów. Od godz. 14-tej – każdy z Państwa będzie mógł skorzystać z dostępu do mikrofonu i przeczytać swój ulubiony fragment „Ballad i Romansów”. Serdecznie  zapraszamy! Wstęp wolny!